Kendimize Yakışan Saç Modeli Seçimi

Geçenlerde kuaföre girdim saçlarımı boyatmak için. İçerisi kalabalıktı. Ama başka kuaföre de gitmeye cesaret edemedim. Sonuçta bildiğim, güzel yapacağından emin olduğum bir kuafördü. O yüzden oturdum, başladım beklemeye.

Beklerken sandalyedeki bayana takıldı gözüm. Yanındaki bayanla beraber bir fotoğrafa bakarak kuaföre saç modeli tarif ediyorlardı. Meğer sandalyede oturan bayan gelin başı yaptırıyormuş, düğünü varmış birkaç saat sonra. Yanındaki bayan da onun görümcesiymiş. Ellerindeki fotoğrafta görümcesinin düğün fotoğrafıymış. Ben de baktım fotoğrafa, kızın saçı gerçekten çok güzel görünüyordu. Hemen göze çarpıyordu saçları. Ama sonra fotoğrafta birşey farkettim, döndüm, görümcenin yüzüne birdaha baktım. Evet, fotoğraftaki haliyle şimdiki hali aynıydı. Ama neydi o fotoğrafı başkalaştıran? Neden fotoğrafta kızın yüzünün küçüklüğünü farketmedim, ama görünce bunu çok net anladım? İşin hilesini o anda çözmüştüm. Görümcenin yüzü ufak ve açıkcası çokta güzel bir yüz değildi. Saçını yapan kuaför de bunu çözmüş ve ilgiyi yüz yerine saçlara çekmeye çalışmıştı ve başarmıştı da. Çok gösterişli, yanlardan öne verilmiş ve çok göze çarpan bir saç modeli yapmıştı kıza. Ve fotoğrafa bakan,ilk olarak saçı görüyordu. Kızın çirkinliğini değil.

gelinlik saç modelleri

Ama saçını yaptıracak gelinin yüzü büyüktü ve gerçekten çok güzeldi. Anlayamadım, hadi diğeri yüzünü saçlarıyla gizlemeye çalışmış ama bu kız neden saçını güzelliğinden daha ön plana çıkarmak istesin ki? Yanlış bir karar veriyordu farkında olmadan. Gelinin isteğine de karışılmaz tabiki ama söylemeden duramadım ve düşüncemi kibar bir dille anlattım geline. Ben anlatınca kız bir aynaya baktı, bir fotoğrafa baktı ve “haklısın abla” dedi. “Ben yüzümün güzelliğiyle anılmak istiyorum,saçımın güzelliğiyle değil.” dedi. Kuaför gülümsedi, benim de aklımdan geçen buydu ama söylemeye cesaret edememiştim dedi. Kıza harika bir topuz yaptı kuaför. Kızın yüzü ön plana çıktı. Sonra gelinliğini giydi ve maşallah sesleriyle çıktı kuaförden.

Ertesi gün kuaförüm beni aradı.” Abla” dedi, “sana çok teşekkür ederim. Dün saçını yaptığım gelin aradı beni, teşekkür etmek için. O kadar güzel tepkiler almış ki saç modeli için, herkese beni tavsiye etmiş. Bugün bile birkaç kişi randevu aldı” dedi. Çok sevindim ve anladım ki her saç modeli herkese uymuyor. Yüzünün güzelliğine güvenen saçlarının arkasına saklanmamalı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*