Cep Telefonunu Nasıl Dezenfekte Ederiz?

Virüsler, bakteriler her zaman hayatımızda olaya devam edecek cep telefonlarımızda artık hayatımızın bir parçası telefonlarımıza günde en az 50-60 kez dokunuyoruz. Ve telefonumuzla gün içi sürekli temas halindeyiz. Özellikle tuvalete telefon ile konuşmamalı, elimizi sürmemeliyiz. Yani tuvalete telefon ile girmeyin eğer böyle bir alışkanlığınız varsa vazgeçin. Tuvaletten sonra elinizi su ve sabunla 20 sn boyunca ovarak yikayiniz. Ayrıca toplu taşıma veya dışarda bir yerler dokunduktan sonra telefonunuza olduğunca az dokunmaya çalışin.

Cep Telefonunu Nasıl Temizlemeliyiz?

Telefonunuzu şarz da iken temizlik yapmayınız. Üzerine sıvı dökerek de temizlemeye çalışmayınız. Cihazınızı su, sabun, deterjan, sirke gibi maddelerle yıkamaktan kaçının, herhangi bir temizlik malzemesinin içine cihazınızı koymayın, bekletmeyin. Bunun yerine alkol bazlı temizleyiciler kullanın. Alkol bazlı temizleyicileri direkt cihazınıza sıkmayın. Bir mikrofiber bez veya dezenfekte edici mendiller yardımıyla cihazınızı nazik hareketlerle temizleyebilirsiniz.

Cihazınızdaki açık kısımların neme maruz kalmamasına dikkat edin ve sıvı maddeleri doğrudan cihazınız üzerinde kullanmayın. Cihazınızı direk sıvı ile temas ettirmeyiniz. Telefonunuzu şarz dan çıkarınız.

Gerekli durumlarda, bezin bir ucunu az miktarda saf su ya da hipokloröz asit bazlı (50 – 80ppm) veya alkollü (yüzde 70’den fazla etanol veya izopropil alkol) ürünler gibi dezenfektanlarla nemlendirin. Cihazınızın ön ve arka yüzeyini, fazla bastırmadan hafifçe silin.

Son günlerde salgınlasan Covid19 Korona ve diğer virüslere karşı dikkatli olun telefonunuzu yukarıda yazılı olan kurallara göre kullanıp temizleyiniz. Dezenfekte ediniz.

Cep Telefonu Temizliği

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir