Doğal Oda Spreyi Ve Doğal Vücut Jeli Tarifi

Limon ve karanfilden bakteri ve radyasyondan koruyan doğal oda spreyi yapılıyor.

Limon yoğun C vitamini içeren bir meyve, karanfilin ise antibakteriyel etkisi bulunuyor. Evdeki kötü havayı kendine çekecek, doğal oda spreyi

dogal-oda-spreyi

Limonu alıp üzerine bir kürdan saplayın. Karanfilleri üzerine batırın tamamen kaplayın. Bunu yaptıktan sonra tarçının içinde yuvarlayarak limonu gezdirin bu şekilde karanfille açılan deliklerden çıkan su tarçını alacak bu işlemden sonra toz tarçınla birlikte yağlı kağıdın içine sarıp bu şekilde bunu 3 hafta boyunca bekletin.

Bu limon ve karanfil koyduğunuz odanın veya gardrobunuzun havasını doğal bir şekilde temizleyecek. Sigara içilen evlerde sigara kokusunu kendine çekiyor.

Uzun süre bozulmuyormuş 1 sene bozulmadığı söyleniyor.

3 hafta sonra yağlı kağıdın içinden çıkarıp çubuk yardımı ile bunu asın.

İkinci tarif ise Bakteri ve Radyasyondan Koruyan Vücut Jeli

Limona karanfil batırılıp ikisi bir araya gelince sivilcelerin de giderilmesinde destek oluyor.

Gerekli Malzemeler

1 adet limon

2 poşet karanfil korusu

1 poşet toz tarçın

1 poşet gıda jolesi, 500 gr su

limonlu-dogal-vucut-jeli

Yapılışı: Cam bir kavanozun içine gıda jölesini koyun. Üzerine yarım litre ılık su ekleyin. İyicene karıştırın. Yukarıdaki tarifte hazırlanan limonlu karanfili kavanozun içine batırın. Ağzını kapatın 24 saat sonra vücut temizleyici jel hazırlanmış olur.

Bir hafta sonra içinden limonu çıkarın. Spreyli bir şişeye doldurun.

Vücuttaki pullanmalar, vücut lekeleri, kaşıntı ve deri hasarlarında doğal bir bir destek, doğal bir temizleyici hijyen ürünüdür.

kimyamuhsems

Related Posts

One thought on “Doğal Oda Spreyi Ve Doğal Vücut Jeli Tarifi

  1. merhaba
    oncelikle bize bu altin degerindeki tarifleri sundugunuz icin cok tesekkur ederim ben bu limon tarifini melegin programinda izlemistim ve aynen goruldugu gibi ve anlatildigi gibi yaptim yagli kagida sarip uc hafta bekledim ancak biraz once kagidi actigimda hayal kirikligina ugradim:( cunku limon kuflenmisti… kesin eksik bise yaptim ama ne? karanfilleri limona hic aralik kalmicak sekilde yani limonun sarisi hic gorulmicek sekildemi saplicaz? o yuzden mi olmadi ben goruntudeki gibi yaptim ama kuflendi bana bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim
    saygilarimla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.