Eklem Ağrıları, Bel ve Sırt Ağrıları İçin Hurma Lapası

Bu yazımızda eklem ağrısı, bel ve sırt ağrısı çekenlerin ağrılarını azaltmaya yönelik hurma lapası tarifi yer almaktadır.

Eklem Ağrıları, Bel ve Sırt Ağrıları İçin Hurma Lapası

Eklem ağrılarına hurma lapası için gerekli malzemeler;

4 adet trabzon hurması

4 adet yaş hurmayı küçük küçük doğradık, kuşbaşı bunun içine 1 tatlı kaşığı karabiber yağı, 1 tk susam yağı, 1 tk çörek otu yağı, 1tk portakal yağı ekleniyor. Hepsini karıştır. Dizlerinize, belinize ve sırt ağrılarınıza uygulayabilirsiniz.

Sıcak iyi geliyor mu kontrol ediniz. Muhakkak bir sterç filmle sarınız ısısı geçene kadar bekleyeceğiz. Çok sıcak olmamasına ve cildinizi yakmamaya dikkat ediniz.

Hurmalara tencerede hafif ezilccek tahta kaşıkla dayanabidiğiniz sıcaklığa gelen kadar ısıtılacak karıştırarak kuru hurma ile yaparken hurmalar 1 gece suda bekletilecek

Eklem ağrıları, bel ve sırt ağrıları için iyi geldiği belirtilen hurma lapası tarifi Dr. Feridun Kunak Show’da canlı yayında verilmiştir. Bu konuda bilgi arayanlar için derlenip sizlerin bilgisine sunulmuştur.

Uyarı: Bitkisel ürünlerinde yan etkileri bulunur. Alerjik bir bünyeye sahip olabilirsiniz. Bitkisel herhangi bir ürünü kullanmadan önce mutlaka doktora danışınız. Kendi kendinize teşhis ve tedavi gibi bir yola başvurup istenmeyen sonuçlara yol açmayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*