Ergenlik Sivilceleri İçin Özel Maske

Ergenlik sivilceleri ergenlik döneminde çoğumuzu rahatsız etmektedir.  Bu sorundan yakınırız. Doğal malzemeler kullanarak ergenlik sivilcelerini yok edebiliriz. Bunun için önerilen ergenlik sivilceleri için özel maskenin tarifi, hazırlanışı ve uygulanışı ise şöyledir.

Malzemeler:

*1 tatlı kaşığı saf aloevera jel
*Blender edilmiş aloevera yaprağı
*1 kahve kaşığı toz zerdeçal
*1 çorba kaşığı yeşil kil
*bir kaç damla taze limon

Hazırlanışı: Temiz cam bir kasenin içine eğer kuru kil alındı ise bunu yumuşatmak için az ılık su ile sulandırmak ve dövüp yumuşatmak gerekir. Islak yeşil kil alındı ise 1 tatlı kaşığı kadar bundan ekleyin. Daha sonra bunun üzerine 1 tatlı kaşığı saf aloe vera jel ekliyoruz. Aloe vera jelin rengi yeşil olur. 1 çay kaşığı kadar limon suyu ve  1 kahve kaşığı kadar toz zerdeçalı ekleyip maske kıvamına getiriyoruz. Tahta bir kaşıkla ezerek karıştırırız. Maske haline getirmek kıvamını sağlamak için ılık su ekleyebiliriz. Göze kaçırmayın. Çok soğuk veya çok sıcak olmasın.

Maskeyi hazırlarken metal kullanmayınız.

Makyajsız cilde uygulayın. Öncelikle yüzü pamuğa gül suyu döküp mutlaka gül suyu ile temizliyor ve cildi nemlendiriyoruz. Gül suyu aynı zamanda çok iyi bir toniktir. Cildin üzerine toz, kir ve makyaj kalıntıları varsa bunlar temizlenir. Bu maskeyi kesinlikle makyajlı cilde uygulamayınız.

Bu aynı zamanda cilt sorunu olanlar içinde temizleyici özelliğe sahip bir maskedir. Tek sivilce için değil sorunlu ciltler içinde yararlıdır.

Göze değdirmeden sivilceli bölgelere sürüyoruz. 1 kaç dakika sonra maske kurur. 20 dakika kalacak önce sivilceli bölgelere koyun. Diğer bölgelerde de çıkmasına engel olur.

Yüzü yıkayıp bir pamuk yardımı ile gül suyu ile sileceğiz.

Yeşil kil sivilcelere karşı yardımcıdır. Sorunlu ciltlerde ve sivilceli ciltlerde oldukça faydalıdır.

Limon kurutucu etkisi vardır. Yüksek oranda C vitamini içerir. Yeşil kil canlandırıcı dır. Saf aloe vera jel cilt için rahatlatıcıdır. Limon suyu aynı zamanda temizleyicidir.

Sivilceli cilde sahip kişiler beyaz un, beyaz şeker, aşırı miktarda kızartma, asitli içeceklerden acılı ve baharatlı yiyeceklerden genelde uzak durmak gerekiyor.

Zerdeçal ciltteki reaksiyonları, ısınmayı ve iltihaplanmayı önler ve zerdeçal çok güçlü bir antioksidandır. Özellikle yağlı ciltlerin kurumasına yardımcı olur. Ciltteki sivilceler için iyi gelir. Cildi sakinleştirir.

Aloe vera jel cilt için çok faydalıdır. Yanıklardan, böcek sokmalarına kadar bir çok kullanım alanları vardır.

Ergenlik sivilcesi problemi olanlar için maske tarifi anlatılmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*