Erkekler Nelere Sinirlenir? Erkekleri Sinirlendirmenin Yolları

Her insanın kendince gerildiği durumlar olabilir. Kendince karşılaşmak istemediği tavırlar, duymak istemediği sözler olabilir. Bildiğiniz üzere erkekler kadınlara göre daha çabuk sinirlenir, ne tetikler sinirlerini bazen belli olmaz ama bazı şeyler vardır ki neredeyse istisnasız bütün erkekler sinir olur.

aaaarg!

Erkekler nelere sinir olurlar?

Bu sorunun cevabı kişiye göre değişir tabi ki ama bir de ortak sıkıntılar vardır. Bunlardan bazılarını başlıklar halinde açıklayacağım.

· Erkeklere sorulan soru da genellikle ilk cevap şu oluyor; “Sözümün dinlenmemesi beni sinirlendirir.” Anlayacağınız erkekler bir şey diyorlarsa yapılmasını istiyorlar tabi ki daha sonradan bunu değiştirmek sizin elinizde mantıklı açıklamalar yaparak kararların değişebildiğini bir çok örneklerle biliyoruz. Yeter ki anında itiraz etmeyin.

· Erkekler özellikle belirterek kadınlarla alışverişe çıkmak istemediklerini söylediler. Sebebini sorduğumda ise kadınların onları çok beklettiğini ve gereksiz bir sürü mağazaya girip bir sürü eşyaya baktıklarını söylüyorlar. Onlara göre kadınlar eksiği söylemeli ve erkekler gidip almalı yada kadınlar kendi işini kendi yapmalı ama kesinlikle beraber çıkmamalılar.

· Kadınların çok konuşmalarına (dırdırına) sinir olurlar. Bir konu da anlaşılamıyorsa dönüp dolaşıp lafı oraya tekrar tekrar getirmek erkekleri sinirlendirir.

· Erkekler trafikte de çok sinirli olurlar. Yanlış sollama yapanlara, yanlış parklara, uzun trafiklere ve kadın sürücülere. Özellikle kadın sürücülerin onları deli ettiğini söylüyorlar. Kadınların arabaları yavaş sürdüğünü ve gereksiz çıkışlar yaptığını söylüyorlar ama gelgelelim ikinci el araba pazarında biz bayanlardan arabayı almak daha mantıklı geliyor.

· Eşi ev hanımı olanlarında ağız birliği ettiği konu eve geldiklerinde yemeğin hazır olmaması. Bütün gün yoruluyorum yemeğim geldiğimde anında hazır olmalı diyorlar.

· Tv kumandasının başkasının elinde olmasına sinir olurlar. Kumanda ve zap hakkı erkeklerde olmalı. Zorundalık durumunda ise kendi kendilerine sinir olurlar.

· Kadınların yoktan anlamaması erkekleri sinir eder. Yok deniliyorsa ısrar edilmeyecek alacağım deniliyorsa alacaktır defalarca söylenmesine gerek olmadığını söylüyorlar.

· Eşi tarafından sürekli kontrol edilmesi telefonunun kurcalanması ve sürekli sorguya tabii tutulması onları sinirlendirir.

· Uykusuz erkekler! Kesinlikle uykusuzluk erkeklerin sinirlerini had safhaya çıkartıyor. En ufak şeye sinir olurlar bu zamanlarında çok fazla üstlerine gitmemek lazım.

· Ütüsüz kıyafetlerin dolabında asılı olması erkekleri sinir eden bir diğer unsur. Erkeklerin kıyafetleri tabiri caizse jilet gibi olacak yerli yerinde duracak aksi erkekleri sinirlendiriyor.

· Erkekler, kadınların her şeyi kendilerinden beklemelerine de çok sinir olur. Bazı şeyleri kadınların yapmalarını da isterler.

· Erkekleri sinir eden bir diğer öge ise kendilerine sorulmadan bir iş yapılması. İyi ya da kötü fikri sorulacak görüşü alınacak ona değer verildiği hissettirilecek.

· Erkekler ilgisizliğe de gelemezler. Kadınların birazcık ilgisiz bırakmasında hemen söylenmeye başlarlar. Yeri geldiğinde baba yeri geldiğinde çocuk yerine koyulmalıdır.

· Erkekler aşırı ilgiden de bunalır. Sıkılmaya gelemezler onları çok boğmadan nazikçe ilgi gösterilmesi gerektiğini savunuyorlar.

Kimse kimseyi bilerek isteyerek sinir etmemeli bir zamandan sonra iyi ilişkilerde bozulabilir. Ama aynı zaman da sinirlerimize de biraz hakim olmalıyız böyle olursa ilişkiler daha sağlıklı boyutlara ulaşır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*