Hangi Meyveler Kilo Aldırıyor?

Hangi meyveler kilo yapar hangileri kilo yapmaz? Bu yazımızda yaz meyvelerinden hangilerinin kilo aldırdığı hakkında bilgiler ve bazı ip uçları verdik.

Meyveler şeker deposudur.Meyvelerde vitamin ve mineral içerisinde de içeriğindeki şeker oranları yüksektir. Örneğin incir, üzüm, kayısı, muz, karpuz ve kavun yüksek şeker içerirler. Bu nedenle kavunu yerken peynirle tüketin. Kavundan sonra açıkırsınız. İnciri tüketirken probiyotik yoğurt ile tüketiniz. Üzüm olarak kara ve kırmızı üzümü tüketebilirsiniz. Karpuzu peynir ekmekle yemek ara öğün olmalı ana öğün olmaz. Yaz meyevelerini de dikkatli tüketin bunların hepsin de yüksek enerji var. Örneğin eriği tatlanmadan ekşi iken yiyeyebiliriz. Yeşil eriğin kalorisi yoktur.

hangi meyveler kilo aldirir

Meyveyi alırken yiyeceğiniz oranda alın yaz meyveleri çok çabuk bozulur. Karpuzu yiyeceğiniz kadar dilimleyip kalan kısmın üstünü streç filmle sarıp buzdolabına kaldırın.

Kiraz sapını atmayın bir kenara biriktirin. Kiraz sapını kaynatıp suyunu içerilerseniz. Gün içinde en falza 20 adet kiraz yiyebilirsiniz.

Yaz sebzelerinden enginar daha yüksek kalorili ve daha fazla nişasta içerir. Bamya çok faydalıdır. Hem çok doyurur. İnanılmaz derecede bağırsaklarınızı çalıştırır. Bezelye, patates, havuç bunların içindeki şeker çok yüksektir. Bezelye yemeğini domatesli, kıymalı, dereotu ile yapabilirsiniz.

Taze barbunyayı bol domatesle havuç yerine kırmzı dolmalık biberle pişirmek gerekir. Barbunya pilakisini tek başına güzel bir salata ile yemek gerekir.

Yemekten sonra sindirime yardımcı olacak rezene çayı gibi çaylar da içilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*