Erkeklere Özel Şifalı Güç Artırıcı Macun

Bazen günlük işlerimizin yoğunluğu nedeni ile kendimizi yorgun enerjimizi düşük hissedebiliriz. Bu gibi durumlarda enerji almak için bazı bitkisel ürünlerden faydalanmak isteyebiliriz. Fakat şu unutulmamalıdır eğer uzun süre devam eden bir yorgunluk, güçsüzlük ve enerji düşüklüğü varsa bu durumda mutalaka bir doktora muayene olmalısınız. Burada tarifi verilecek olan erkeklerin yorgunluğunu atacak, biraz enerji verecek şifalı macun sadece destek sağlamak içindir.

Erkeklerde güç artırmak için hazırlanabilecek macun için gerekli malzemeler:

1 kilo bal
1 çorba kaşığı arı poleni
1 tatlı kaşığı dövülmüş kişniş
1 tatlı kaşığı zencefil
1 yemek kaşığı kırmızı kore ginseng tozu
1 tatlı kaşığı tane karabiber çekilecek
1 er tatlı kaşığı topalak ve çemen
keçiboynuzu pekmezi yada keçiboynuzu tozu

Arzuya göre dövülmüş antep fıstığı da eklenebilir.

Tüm malzemeleri sırası ile cam veya porselen bir kase içinde tahta kaşık ile karıştırmalıyız. Aşırı ısı ve güneş ışığı altında yapılmayacak sonra koyu renkli bir kavanoza koyup saklıyoruz. Şeffaf bir cam kavanoza koyarsanız dışını bir folyo ile kaplayın ışık görmeyen serin bir yerde saklayınız.

Bu macunun ısıtıcı özelliği de vardır. Büyükler için günde 1 tatlı kaşığı alınabilir. Aşırıya kaçmadan tüketiniz. Küçük çocukların, şeker hastalarının, kronik rahatsızlığı olan kişilerin ve macun içindeki bitkilere karşı alerjisi olanların bunu tüketmemesi gerekir. Özellikle de bazı kişilerde arı poleni alerjisi olabilir bu hususa dikkat etmeleri gerekir.

Erkekler için hazırlanan bu şifalı macun enerji verdiği için yapılabilir. Besin desteği olarak kullanılır. Herhangi bir hastalığın tedavisi için verilmemiştir.

Erkeklere enerji veren macunun tarifi Ayhan Ercan ve Dr. Ender Saraç ile birlikte hazırlanmış olup bu bilgilerden faydalanmak suretiyle sizlere sunulmuştur.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir