Etiketler Nasıl Çıkarılır? İşte Püf Noktası

Cam kavanozlar, Anadolu kadının büyük kurtarıcısı. Baharatlığı, salça kabı, bulgur- fasulye kabı kısacası mutfakta joker görevi gören bir araç. Bu Kavanozlara yapışan etiketler hepimizin sinirini bozan bir görüntü. Genellikle üst kabuk çıkıp alt yapışkan kalır veüzerine toz çekip çok kirli bir görüntü oluşturur. Konserve yapmak dâhil birçok işlevi olan cam kavanozları göz zevkimizi bozmadan kullanmak artık mümkün.

etiket nasil cikarilir

  • Sıcak su ile dolu bir kabın için kavanozun etiketli kısmını yerleştirin iki saat kadar bu suyun içinde bekletin daha sonra telle sürterek ovun.
  • Çok uygulanan ve güzel sonuç alan yöntemlerden biride saç kurutma makinası. Kurutma makinasının sıcak kısmının yüksek seviyede açıp iki dakika kadar etikete tutup telle sürtün.
  • Üstü çıkmış, alt yapışkanı kalmış her türlü yapışkanı, aseton yardımı ile çıkarabilirsiniz. Asetonu üzerine hafif döküp ovarak sürtün.
  • Diğer bir yöntemde buz kalıbını etiketin üzerinde bir süre gezdirip telle sürtün.

Bu yöntemlerden sonra kavanozlarınızı yâda plastik kaplarınızı tertemiz mis gibi kullanabilirsiniz.

Dolap ya da kapı gibi mobilya üzerindeki etiketleri temizleme yöntemleri;

  • Buharlı ütüyü mobilyaya değdirmeden buharını tutarak da yapabilirsiniz. Bu şekilde etiketi ısıtmak kolay temizlenmesini sağlayacaktır. Daha sonra etiketi tırnaklarınızla ya da kesici olmayan bir cisimle kazıyabilirsiniz. Son olarak sıcak suya batırılmış bez ile kalıntıları temizleyin. Ütü yerine kurutma makinası da kullanıla bilinir.
  • Mobilya ya da sert cisim üzerinden etiket izlerini çıkarmanın diğer yolu ise silgi kullanmaktır. Standart beyaz bir silgi ile etiketleri çıkıncaya kadar sildiğinizde temizlendiğini göreceksiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir