Göz Altı Morlukları ve Şişlikler İçin Maskeler

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

01 Ağustos 2013 | Kategori: Cilt Bakımı, Güzellik, Sağlık

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda yorgunluktan, yetersiz uykudan kaynaklanan göz altındaki morluklar, şişlikler için evde uygulanabilecek doğal çözüm önerileri, göz altı morlukları için maskeler hakkında bilgiler verilmiştir.

Yetersiz uykudan kaynaklanan ve yataktan kalktığınızda göz altında şişlikler morluklar oluştu ise göz altındaki bu şişlikler için buz kalıplarında dondurulan maden suyu göz altı morluklarına iyi gelir. Sabah kalktığınızda cildinizde gezdirirseniz göz altındaki şişliğin inmesini sağlayabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları

Göz Altındaki Morluklar İçin Maskeler

Doğal bir çözüm olarak bire bir oranında gül suyu ve maden suyunu karıştırır buz kalıplarında dondururuz. Gerektiğinde buz kalıbı hafif yumuşadığında cildinizde çok uzun süre tutmadan kısa süreli gezdirebilirsiniz.

Uyarı: Buz uzun süre ciltte tutulursa cilt yanıklarına neden olur.

Göz altı morlukları için doğal yöntemlerden faydalanılabilinir. Bu hususta da sağlıklı beslenmek önemlidir. Çok fazla bilgisayara bakmaktan, fazla kitap okumaktan yorgunluktan şişlikten kaynaklanan morlukları gidermek için evde bulunan salatalık veya patatesi dilimleyip biraz soğuttuktan sonra yuvarlak dilimlenmiş salatalığı gözlerin üstüne maske yapmak buradaki ödemi çözeceği için morlukların daha da ilerlemesinin engel olur.

Patatesin kabuğunu bir maske gibi kesip üstüne 1-2 çizik atıp parmağınız ile zeytinyağı sürüp bunu maske gibi kullanabilirsiniz. Zeytinyağı göz altının patatesteki nişastadan dolayı oluşacak kurumaya engel olur.

Parmak uçları ile masaj yaparak badem yağı kullanabilirsiniz.

Poşet bitki çayları da kullanılır. Fakat çay demlendirilip poşet hemen içinden alınıp mikrop kapmadan çay tabağının içinde buzdolabında az soğutulup göz altına konulursa buda dolaşımın hızlanmasına yardımcı olacaktır. Poşet rezene çayı, ıhlamur çayı olabilir.

Uyarı: Göz altınıza aşırı derece morlukları var ne yapabilirim diyorsanız öncelikle doktora gitmelisiniz. Böbrek rahatsızlığı göz altında şişlik ve morluğa sebep olabilir. Göz bozukluğu da buna yol açabilir. Tuz tüketimimize de dikkat etmelisiniz.

Bilgilendirme amacı ile yazılmıştır.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe