Kadın Neden Aldatır?

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

25 Şubat 2015 | Kategori: Aşk ve İlişkiler, Evlilik, Yaşam

Sponsorlu Bağlantılar

Daha çok erkekler aldatır diye bilinir. Ancak aldatan kadınların sayısı da azımsanacak kadar değil yani. Kadınların ve erkelerin aldatma nedenleri farklılık gösterebiliyor. Bir erkek hiçbir nedeni yokken bile değişiklik olsun diye aldatabilir. Ancak kadınların kendilerine göre haklı sebepleri var. Gerçi kime göre, neye haklı o da ayrı bir mevzu. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre 35-45 yaş arası 100 kadından 67’si aldatmış. Oldukça yüksek bir oranmış.  Peki, kadın neden aldatır? Kadını aldatmaya iten sebepler nelerdir? Kadın aşk için mi yoksa intikam almak için mi aldatır?

Kadını Aldatmaya İten Sebepler

Kadın âşık olunca aldatır. İlişkileri, evlilikleri monotonlaştığında, heyecanı kalmadığında, erkek gibi kadın da rahatsız ve mutsuz oluyor. Yıllar geçtikçe monotonlaşan ve heyecanını kaybeden evliliklerde, her iki taraf da aldatmaya eğilimli duruma geliyor. Ancak kadın aldatmadan önce erkeğe göre daha çok düşünüyor. Kadınlar evlilikleri ne kadar sıkıntılı olursa olsun, aşk olmadan aldatmıyor. Yani bir kadın aldatıyorsa âşıktır ya da âşık olmak üzeredir. Kadınların en önemli aldatma nedeni aşk’tır. Evli bir kadın bir başka erkeğe âşık olduğunda önce kendini ve duygularını frenlemeye, bastırmaya ya da görmezden gelmeye çalışıyor. Ancak her zaman olduğu gibi sonunda aşk kazanıyor ve kadın aldatıyor. Mevzu aşk olunca kadın erkeğe göre daha cesurca hareket ediyor. Çok düşünse de sonunda her şeyi göze alarak aşkını sonuna kadar yaşamayı tercih ediyor.

Kadınları aldatmaya iten bir başka önemli unsur da ilgisizlik. Hepimizin bildiği gibi kadın ilgi bekler. Ama erkeklerin çoğu evlendikten sonra, kaybetme korkusu kalmadığı için eski ilgi, alaka ve romantik davranışlarını kaybediyorlar. Peki, bu durumda kadın ne yapıyor? Kadın erkekteki bu değişikliği ve ilgisizliği kabullenerek sineye çekiyor; ya da başka arayışlara giriyor. Başka arayışlara giren kadın etrafında kendisine ilgi gösteren bir erkeği fark ettiğinde, o erkekle aralarında bir yakınlaşma ve nihayetinde de aldatma yaşanıyor.

Bazı kadınlar ise eşlerinden intikam almak için aldatıyor. Eşi tarafından aldatılan kadın kendini değersiz ve yetersiz hissediyor, tüm özgüveni altüst oluyor, sağlıklı düşünemiyor. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan kadın maalesef karşısına çıkan ilk erkeğin kollarına atılıyor. Hem kendince intikamını almış oluyor, hem de kaybettiği özgüvenini yeniden kazanmış oluyor. Ancak bu nedenle aldatan kadınların çoğu sonrasında pişmanlık duyuyor.

 Kadınların bir diğer aldatma sebebi de evliliklerindeki cinsel tatminsizlik. Evliliklerinde cinsel yönden tatmin olamayan, orgazmı hiç yaşayamamış kadınlar aldatıyor. Ayrıca seks arayışı içinde olan, aşırı isterik olan, eşini yetersiz bulan kadınlar aldatıyor.

Aşk, ilgisizlik, intikam ve seks… Bu dört unsur kadın için en önemli aldatma nedeni olsa da başka etkenler de kadını aldatmaya yavaş yavaş iten nedenler arasında olabiliyor. Mesela;

 • Erkeğin kadına sevgi, saygı göstermemesi, fikirlerine değer vermemesi,
 • Erkeğin eşini sürekli aşağılaması, hor görmesi,
 • Erkeğin maddi, manevi, fiziksel ve psikolojik şiddet uygulaması,
 • Erkeğin sürekli kendi annesini ve ailesini savunmacı bir yapısı olması,
 • Erkeğin kendine güvensiz, pasif ve hatta pısırık bir yapısı olması,
 • Görücü usulü ile isteksizce hatta zorla evlenilmiş olunması,
 • Erkeğin çok çalışarak ailesine ve kadına yeterince zaman ayıramaması,
 • Erkeğin işsiz güçsüz olması, kadının ihtiyaçlarını karşılayamaması,
 • Erkeğin alkol, kumar, sürekli kahveye gitmek gibi bazı alışkanlıklarının ve bağımlılıklarının olması,
 • Erkeğin evinden uzak bir yerde mesela yurtdışında falan çalışıyor olması, uzun süre evine gelmemesi
 • Erkeğin kötü kokuyor olması; mesela ter kokusu, ağız kokusu vb

İşte tüm bunlar tamamen geçerli bir aldatma sebebi olmasa da yavaş yavaş kadını aldatmaya doğru iten faktörlerdendir. Bütün bunların hepsinin aynı erkekte var olduğunu düşünürsek o erkeğin aldatılmaması da bir mucize olur her halde 🙂

Sadakatle ve sevgiyle kalın…

Yeşim ÇelikYorum YapınBumerang - Yazarkafe