Saç Sakal Tıraş Makinesi Tavsiyelerimiz

Tıraş makineleri, her erkek tarafından günün birinde mutlaka tanışılacak elektronik cihazlar arasında yer almaktadır. Günübirlik olarak kullanılan ve kullan – at şeklinde pek çok tıraş bıçağı markası bulunmasına karşın, bunlar sadece gündelik ihtiyaçların karşılanmasında işe yarayacak araçlardır. Sürekli olarak berbere gidip, her seferinde tıraş parası vermenin yanında, sıra beklemek de cabası olduğu için en iyi tıraş makineleri hakkında bilgi sahibi olmak ve bunlardan bir tanesini edinerek, kullanmaya alışmak en akıllıca seçim olacaktır.

Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi, tıraş makinelerinin de sahip olması gereken belirli bazı özellikleri bulunmaktadır. Ancak tüm özelliklerden çok daha önemli bir nokta vardır ki o da, bu cihazların, tıraşı sahiplerinin isteğine göre şekillendirebiliyor olması ve cildi tahriş etmemesidir. Bunu akılda tutarak, tıraş makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında şu noktalara değinilebilir:

Tıraş Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

■ Tıraş makinelerinin iki farklı başlık alternatifi bulunmaktadır. Bunlardan biri düz başlıklı tıraş makineleri olup, belirli ölçülerde tıraş yapabilmek hatta bu ölçülere göre saçlarını da kesmek isteyenler tarafından kullanılan ve kirli sakal bırakmaya da olanak tanıyan tıraş makineleridir. Diğeri ise yuvarlak başlıklı tıraş makinesi tipi olmakla birlikte, genellikle üç başlığı vardır, numara ayarı yapmaya olanak tanımaz ve saç kesimine de katkısı yoktur. Ancak sakalları daha kısa kestiği bir gerçektir. Fakat hiç bir tıraş makinesi ile sinek kaydı tıraş olmak mümkün değildir. Bunu sadece günlük tıraş bıçakları sağlayabilir.

■ Tıraş makinesi alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu da şarjla ya da pille çalışıyor olmasıdır. Pil ile çalışan tıraş makineleri, şarjla çalışanlara göre çok daha az ısınırlar; ancak sürekli pil değiştirmek gerektiği için bir müddet sonra sıkıcı hale gelmeye başlayabilirler. Şarjlı tıraş makineleri ise elektrik kesik olmasına rağmen kullanılabilirler; fakat şarj edilmesi unutulmuş bir şarjlı tıraş makinesinin aynı anda prize takılı olarak, kablolu şekilde kullanılabilmesi de önemli bir gereklilik olarak düşünülmelidir.

■ Islak ya da kuru olarak veya hem ıslak hem de kuru olarak kullanılabilen tıraş makineleri de bulunmaktadır. Cildi hassas olanların ıslak; daha stabil olanların ise daha hızlı tıraşa olanak tanıyan kuru tıraş makinelerini kullanmaları önerilmektedir. Tercihe göre, hem ıslak hem kuru çalışan cihazların tercihi de yapılabilir.

■ Parasonic, Philips, Braun… gibi markaların tıraş makineleri, tıraş makinesi tavsiyesi almak isteyenlere rahatlıkla önerilebilir. Bu markaların tercih edilen bir model seçimi ise bütçeye uygun olarak rahatlıkla yapılabilir.

Günün en iyi tıraş makinesi modellerine bir kaç örnek vermek gerekirse:
• Philips OneBlade Tıraş Makinesi
• Parasonic ER-SB40-K Tıraş Makinesi
• Philips Norelco Series 7200 Vakumlu Sakal Şekillendirme Seti
• Braun MGK3060 Tıraş Makinesi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir