Sağlıklı Kilo Vermek İçin Diyet Listesi

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

07 Şubat 2013 | Kategori: Zayıflama

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflama kategorisindeki bu yazımızda sağlıklı kilo nasıl verilir? İnsülin direncinden dolayı kilo veremeyenler, sağlıklı kilo vermek için diyet listesi yer alır.  Bu diyet listesi ev yemeklerinden oluşuyor. Hepsi sizin kolaylıkla hazırlayabileceğiniz yemeklerdir.

Baz kişiler insülin direncinden dolayı kilo veremezler. Bu tür kişiler öncelikle mutlaka doktor kontrolüne gitmeniz gerekir bu sadece bir diyettir. Diyet yapmaya başladığı zaman insülin direncinden dolayı kilo veremeyenler, diyet yapmasına rağmen kilosu duranlar hatta kilo alanlar bu diyeti düşünebilirler.

Bu diyetin özelliği 1 hafta boyunca ekmek, meyve ve tatlı kesiliyor. Ağır karbonhidratlar ve ağır yağlı yemeklerden uzak duruluyor.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Diyet Listesi

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Diyet Listesi

Sağlıklı kilo vermeniz için mucize diyet

Sabah kahvaltısı önerisi

1 yumurta
80 gr beyaz peynir (4 parmak büyüklüğünde)
8-10 adet yeşil veya siyah zeytin zeytine yağ sıkılmıyor. Limon, pul biber, kekik yağ bunlar olabilir.
Mevsim yeşilliklerinden sabah salatası (domates, yeşil biber, salatalık, roka, havuç gibi)

Ara öğünde 

Kahvaltıdan sonra öğleye yemeğine kadar olan zamanda veya acıktığınız bir saatte gün içinde 1 kez olmak üzere 10-12 adet badem veya 10-12 adet fındık veya 3-4 adet ceviz içi kavrulmamış olarak çiğ yenilebilir.

Öğle yemeği

Öğle yemeğinde ana yemek olarak kırmızı et, balık veya tavuk eti yağsız et yenilebilir. Adana kebap, döner, Yağlı et yemeklerinden uzak durun.

1 porsiyon et yemeği öncelikle haşlama yada buğulama olarak yada kızartma yapılarak pişirilip yenilebilir. Pişirirken içine yağ eklemeyiniz. Döner, adana kebab gibi yağlı olan etlerden uzak durun.

Et yemeğinin yanına salata veya ev tipi yoğurt tercih edebilirsiniz.

Akşam yemeği 

Akşam 1 kase çorba yağsız kremasız ev çorbası içilebilir. Yanında ya 1 porsiyon sebze yemeği yada 1 porsiyon kurubaklagil yenilebilir. (Porsiyonlarınız ölçülü olmalı)

1 porsiyon kuru fasulye, barbunya, nohut, mercimek gibi kurubakliyatlardan yenilebilir.

Bu bir hafta içinde bezelye ve patates hariç her türlü sebze yemeği yiyebilirsiniz. Sebze yemeğinizin içine et, kıyma v.s olmayacak kendi suyu ile çiğden koyularak veya haşlama buğulama yöntemi ile buharda pişirebilirsiniz.

Yemeklerinize baharat veya taze otlar eklenebilir. Yemeklerinizi yaparken margarin kullanmayınız.

Tüm yemeklerinizin yanında bolca salata ve yoğurt yiyebilirsiniz.

İnsilün direncinden dolayı kilo veremeyenlere yönelik  diyet listesi çok güzel bu diyetle acıkmadan günü tamamlayabileceksiniz.

Dr. Ümit Aktaş margarini asla evinize sokmayın diyor.  Zeytinyağı kullanılırken de ölçülü olunmalı

İnsilün direncinden dolayı kilo veremeyenlere yönelik sağlıklı kilo vermek isteyenler için diyet listesi Dr. Ümit Aktaş tarafından verilmiştir. Bu konuda bilgi arayanlar sizlerin faydalanması için derlenip hazırlanıp sizlere sunulmuştur.

drumitaktas
1 Yorum yapılmış Sağlıklı Kilo Vermek İçin Diyet Listesi

Avatar

admin

07 Şubat 2013 Saat 17:53

Dünyanın en önemli sağlık dergilerinden British Medical Journal’da yayınlanan ve  yaşları 30 ile 59 olan en az bir kalp krizi geçirmiş ya da anjio olan 458 erkek arasında yapılan son araştırmaya göre margarini aşırı tüketenlerin %65 inin kalp krizi geçirdiği görülmüş. 

Yorum YapınBumerang - Yazarkafe