Sivrisinekleri Kaçırmak İçin Doğal Çözüm

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

12 Temmuz 2013 | Kategori: Genel, Pratik Bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz yaklaşıyor. Sivrisinekler yeniden ortaya çıkarak bizleri rahatsız etmeye başlayacaklar. Sivrisinekleri evimizden uzaklaştırmak için çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen sivrisinek kaçıran doğal yöntemleri kullanabilirsiniz.

mosquito

Sivrisineklerin dişi olanları ısırıyor ve kan emiyor. İnsanlarda sivrisinekler için ideal bir besin kaynağı oluyor. Hastalık bulaştırdıkları için sivrisineklere karşı önlem almak gerekiyor.

Yazın serinlemek için açtığımız kapı ve pencerelerden evimize giren sivrisineklerden korunmak için öncelikle yapmamız gereken pencereleri sineklik ile kapatmak olmalıdır. Ayrıca evde küçük bebek varsa yatağınız cibinlik ile kapatılması gerekir.

Lavanta yağının halk arasında sivrisinek kovucu olarak  kullanıldığı da bilinir.

Sivrisinekler için prize takılıp kullanılan sivrisinekleri kovmak için koku veren  tablet veya likit sivrisinek matlarını kullanmış olabilirsiniz. Bunların kullandıktan sonra atmayıp tekrar değerlendirebilirsiniz. Çam yağı, okaliptus yağı, nane yağı, kekik, yağı, limon yağını sevmezler ve onların olduğu ortamdan uzaklaşmak isterler. Kullanılan tabletlerin üzerine yağ damlatırsak yağı emen tabletleri sivrisinek kovmak için tekrardan kullanabiliriz. Evin içine üzerine damlatılan yağın kokusunu verecektir. Yada likid olanların içi boşaldığında içini yıkayıp bu yağlardan içine koyup bunları tekrar değerlendirmiş oluruz.




3 Yorum yapılmış Sivrisinekleri Kaçırmak İçin Doğal Çözüm

Avatar

Aylin

22 Temmuz 2013 Saat 13:45

SİVRİSİNEKLERİ DOĞAL YÖNTEMLE UZAKLAŞTIRIN

Sivrisineklerden korunmak için yeşil limonu ortadan ikiye bölüp iç kısmının üstüne karanfilleri batırın. Sonra da cam kenarına koyun. Bu hem güzel bir koku verecek hemde sivrisinekleri odanızdan uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır.

Küçük bir tabağın içine koyup deneyin ve sonucu kendiniz görün.

Avatar

kadir

05 Temmuz 2014 Saat 03:22

hmmmm oky.

Avatar

leyla

15 Temmuz 2014 Saat 05:33

Ben bu limon karanfil tavsiyesini denedim kesinlikle bir faydasini gormedim yillardirda cözum ariorum bulamiyorum yarinda feslegen koycam her odaya bakalim bu ise yaricakmi.

Yorum Yapın



Bumerang - Yazarkafe