Soğuklardan Korunmak İçin Zencefilli Macun Tarifi

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

27 Kasım 2012 | Kategori: Sağlık

Soğuk günleri hissedilmeye başladığı şu günlerde soğuklardan korunmak için bazı bitkisel karışımlardan faydalanabiliriz. Soğuk algınlığı için, öksürükler için, mide bulantısı, araç tutmaları için zencefil oldukça faydalıdır. Soğuktan korunmak için hazırlanacak olan bu karışımda da zencefil kullanacağız.

Piyasada Çin ve Hindistan Zencefili bulunmaktadır. Uzmanlar Hindistan Zencefili öneriyor.

Soğuklardan Korunmak İçin Zencefilli Macun Tarifi

Bir parça zencefilin kabuklarını soyup zencefili patates dilimler gibi halka halka dilimliyoruz. Bu zencefil dilimlerini orta boy bir cam kavanozun yarısını dolduracak şekilde ekliyoruz. Limonun da kabuklarını soyup limonu da halk halka dilimliyoruz. Üzerine dolduracak şekilde doğal hakiki bir bal ekliyoruz. Kapağını sıkıca kapatın ve buzdolabına kaldırın. Bu beklerken şurup haline geliyor. Bu karışımı çaylarınız da, kahveleriniz de kullanabilirsiniz.

Zencefil, limon ve bal ile yapılan doğal bir macundur.

Bu karışım buzdolabında 2-3 ay saklanabilir. Hem sıcak içeceklerinize hem soğuk içeceklerinizde kullanabileceğiniz nefis bir macundur. Soğuk olarak tüketmek isterseniz macundan 1 kaşık alıp üzerine maden suyu ekleyip bu şekilde soğuk güzel bir içecek haline geliyor. Hatta su ile bile tüketebilirsiniz. Bağışıklık sistemini desteklemek, mide bulantılarını önlemek için kullanabileceğiniz zencefilin faydalarını alabileceğiniz kolayca hazırlanabilecek bir karışımdır.

Bu yazımızda soğuklardan korunmak için zencefilin faydalarını da içeren doğal malzemeler ile hazırlanan zencefilli macun tarifi yer almaktadır. Zencefil ile hazırlanan bu karışım Meltem Açıkel tarafından verilmiştir.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe