Topuk Dikeni İçin Bitkisel Karışım

Topuk dikeni kilolu olan, basma kusuru olan, düz taban ve kavis kusuru olan kişilerde daha çok sık rastlanılan bir ayak problemidir. Sabahları kalktığınızda ağrı çok yoğun hissedilir.

topuk dikeni icin karisim

Topuk dikeni için ayağınıza uygun ayakkabının içine yerleştirilen topuğunuzu yumuşak tutacak ortası delikli topuk yastıkları kullanılması önerilir. Bu topuk yastığının ayağınıza göre olması ortasındaki deliğin ise problemli olan bölgeye gelmesi önemlidir.

Topuk dikeni için hazırlanabilecek bitkisel malzemelerden oluşan özel karışımdır.

Gerekli Malzemeler;

  • 1 çorba kaşığı kara üzüm
  • 1 kibrit kutusu kadar petekli bal
  • 1 tatlı kaşığı ozon yağı yoksa zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı biberiye yağı

Kara üzümü havanda çekirdekleri ile birlikte ezin. Ezilen kara üzüm ve balı karıştırın. Bunun içine  1 tatlı kaşığı ozon yağını ilave edin. 1 çay kaşığı kadar da biberiye yağı koyun. Hazırlanan karışımın üzerine 1 çay kaşığı kadar da kırmızı pul biber konabilir. Bunu şikayetin olduğu bölgeye  koyup üzerini streç filmle sarınız.

Hazırlanışı: Bunu bu şekilde 10-12 saat bekletmeniz önerilir. Geceden yaptığınızda sabah kalkınca güzelce sıcak su ile yıkayın. Kuruladıktan sonra varsa ozon yağı yoksa zeytinyağı sürünüz.

drferidunkunak

Topuk dikeni için bitkisel karşım Dr. Feridun Kunak tarafından verilmiştir. Topuk dikeni için bitkisel karışım arayanların bilgisine sunulmuştur.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.