Ayakkabı Vurmasını Ne Önler ve Ayakkabının Vurduğu Ayaklara Ne İyi Gelir

Başta Kadınlar olmak üzere birçok insanın problemlerinden biri ayakkabıların ayağı vurması. Şıklığın rahatlığın önüne geçtiği moda sektöründe özellikle kadınlar rahatından çok şık gösteren yüksek ökçeli ayakkabılara yöneldiği için kaçınılmaz bir sonda onları yakalıyor. Özellikle çalışma hayatı içinde şık kıyafetlerin altına düz ayakkabılar giyilemeyeceği için oldukça şık, rahat olmasa da estetik noktasında sınır tanımayan güzel tasarımlar kadınların aklını başından alıyor. Hal böyle olunca sonuç beklenildiği gibi akşam ayakkabı içinde mahvolmuş zavallı ayaklar şeklinde ortaya çıkıyor.

Tatbikî her şeyin çaresini bulan tüketim toplumu bununda çaresini bulmuş durumda. İlk aşamada ayakkabı ayakları vurmasın diye alınmış önlemler var bunlar; ayak arkasına konan özel bantlar ayakkabıcıda bir gün kalıpta bekletme vb. Bunların dışında doğal yöntemlerle ayakkabı vurmaması için yapabileceğimiz uygulamalar var.

*Ayakkabının sıkan yerine geceden vazelin sürüp, sabah olunca da ayağınıza pudra döküp ayakkabıyı giyebilirsiniz.

*Ayakkabınızı bir müddet buharda bekletip, iyice açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu önlemleri aldınız ama yine de ayakkabının gazabına uğradınız diyelim. Yaralarınızı iyileştirmek içinde çözümlerimiz var. Bunlar;

1-Hindistan cevizi yağını, olgunlaşmış Hindistan cevizi yaprağını yakıp külü ile karıştırıp yaranıza sürebilirsiniz. Bunu üç gün uygulamak yaranın siyah kötü izi kalmadan kurtulmanızı sağlayacaktır.

2-Özellikle yara iltihaplı veya su toplamış şekilde ise elma sirkesi sahiden işe yarıyor.

3-Diş macunu sürmekte iyi geliyor. Ama bu kullanacağınız diş macunu doğal anway ürünlerinde olduğu gibi aloevera içerikli kimyasal içermeyen macunlar ise çok iyi geliyor.

4-Argan yağı tüm yanıklara iyi geldiği gibi, ayakkabı vurmasına da oldukça iyi gelip deriyi hızlıca iyileştiriyor.

5-Çocuklar için kullanılan pişik kremi de yarayı iyileştirmede başarılı. Burada dikkat edilmesi gerek pişik önleyici değil, pişik olduktan sonra kullanılan kremlerden olması gerekmekte.

6-Soğutulmuş siyah çay poşetlerini de yaranızın üzerinde bekletebilirsiniz.

7-Yumurtanın beyazı da çok iyi geliyor. Eğer yumurtanın kokusuna tahammül edebilirim diyorsanız fazlası ile etkili bir çözümde yumurta akı sürmek.

8-Pirinç ununu biraz su ile karıp macun şekline getirip bunu da kullanabilirsiniz.

Rahat ayakkabılar içinde şık olduğunuz günlerde görüşmek dileği ile…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.