Bu Kitaplar Çok Satıyor “Fi, Ci, Pi”

Nereden başlasam, dokunduğu acıtarak uyandırdığı hangi uyuyan yanımı uyandırdığını anlatsam. İçinizin buzları çatır çatır seslerle çözülürken yükünüz hafifliyor. Koca biz buz dağı iken, yolunu arayıp bulmaya çalışan tertemiz bir su olup akıyorsunuz. Böylelikle su akıyor yolunu buluyor. Tüm çırpınmalar, direnmeler boşa görüyorsunuz. Bahsettiğim asla koşulsuz kader teslimiyeti değil. Evrene pislik saçan herkes ölmeden bir gün o pisliğe bulanıyor.

Benim evrenimde birçok şey yerli yerine oturdu. Kitabı okurken, bir yerinde dedim şunu destekliyor, başka bir yerinde dedim yok bunu destekliyor. Sonra dedim sadece ve sadece yeryüzünde kendinden başka canlılarında yaşadığını bilmemiz gerektiğini ve her şeye her canlının bir diğeri kadar hakkı olduğunu anlatıyor. Ve en önemlisi diyor ki hiçbir canlı tek başına mutlu olamaz. Temizlik, güzellik, sağlık her şey birlikte mümkün. Etrafınızın çirkinliğini, pisliğini, umursamadan temiz kalamıyorsunuz. Kendinizi ne kadar korumaya çalışırsanız çalışın o pislik size de bulaşıyor.

Fi kitabını (ilk kitap) sadece meraktan aldım. Koca bir kitap nasıl olurda bu basit bir hece ile anlatılır diye sonra anladım tüm kitap, hayatın içinde küçücük ayrıntıların farkına varmamız ile canlının hayatı sindirebileceğini anlatıyor.

Fİ İLE… hayatımdaki gösteriş merakının, görünenin altındaki gerçeği bulmanın ilk adımı oldu.

Çİ İLE… dünyadaki hayat enerjisinin keşfini bulmamın adımı oldu.

Pİ İLE… tüm gerçeklerle yüzleşmemi, parçaları yerine koymamı ve bütünü yakalamamı sağladı.

Fi Ci Pi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.