B-Fit sistemi, sadece kadınlara yönelik, 30 dakikalık istasyon çalışmaları yapmanızı sağlayan bir spor sistemidir. İstasyon çalışmaları kendi itme- çekme gücünüzle egzersiz yaptığınız hidrolik ekipmanlar ve üzerinde aerobik yapılan platformlardan oluşuyor. Bu sistem Amerika’da yaklaşık 13 milyon insanın tercih ettiği bir spor türü. Vücudu yoran bir spor olmadığından sporu keyifli hale getiren bir sistem, ilk kez 80’li yıllarda rehabilite amaçlı ortaya çıktığından sizi sıkmayan yormayan bir uygulama.

b-fit nedir

Sosyal bir misyonu da var; Kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınlara istihdam yaratmak yoluyla kadının ekonomik ve sosyal hayattaki gücünü artırmayı hedeflediği için sadece kadın girişimcilere franchising veriyor. Yani bu merkezin sahibi sadece kadın olabilir. Girişimci için eğitim aramıyor sadece hevesli, çalışkan, toplumun içinde tüm varlığı ile kendini arayan kadını destekleyen b-fit, girişimcisinden tutun, bu merkezin içinde yer alan hocalar ve hizmet alan tüm kadınlar dâhil top yekûn kadın değişimini hedefleyen muhteşem bir proje. Bu projenin taçlanmış zaferleri de var 2009 Yılı ENDEAVOR Girişimci ödülüne layık görüldü. Kurucusu Bedriye Hülya Hanımı, ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu, 2012 yılının kadın girişimcisi seçti. Schwab Vakfı, Dünya Ekonomik Forum’u ve diğer paydaşları ile 2013 yılında da sosyal girişimcisi olarak Türkiye’den b-fit Kurucu Ortağı Bedriye Hülya’yı seçtiler.

Spora çok yatkın olmayanları bile doğru ve etkili bir egzersize yönlendiren bu çalışma, hem formda kalmanızı hem de kardiyovasküler sisteminizi geliştirerek sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlıyor. 30 dakika olması gününüzden saatlerinizi çalmadan kendinize ayırdığının küçük bir zaman dilimi ile nasıl bir mucize yaratabileceğinizin ispatlı projeli örneği
Sistem daha kurulurken her kesime ulaşmayı hedeflediği için, gösterişten çok fayda maksimizasyonu hedefliyor bu nedenle de oldukça ekonomik.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.