Cildimizi Genç Tutmak İçin Öneriler ve Krem Tarifi

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

04 Nisan 2014 | Kategori: Cilt Bakımı, Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar

Melek programına katılan Dermatolog Dr. Erçin Özüntürk cildimizi genç tutmak için,  cilt sarkmaları için bazı faydalı bilgiler ve krem tarifi verdi.

Cildimizi genç tutmak için neler yapmalıyız? Sorusuna cevap olarak

“Su içmek cildimizin sağlığı için önemlidir. Suyu yudum yudum içmelisiniz. Sabahları uyandığınızda ve yemeklerden önce 15-20 dakika önce 1 bardak ılık suyu içelim. Ilık su içilince metabolizma harekete geçer. Fazla yemekten bedeninizi korursunuz. Nasıl su içelim? Suyunda asitlik derecesi var. pH 7’nin aşağısı ise su asidik, pH 7’nin üzeri bazik sudur. pH’sı 7’den büyük olan suların tüketilmesi sağlığa yararlı sayılır.  Acıkmadan sofraya oturmayalım. Doymadan sofradan kalkalım” dedi. Ayrıca uyku saatlerinin ve uykusuz kalmamanın da cilt sağlığımızın için önemli olduğunu vurguladı.

Cilt sarkmalarını nasıl önleriz?

Fit bir vücuda sahip olmak için beslenme ve egzersiz çok önemli, yürüyüş yapalım. Avuç içimizle yüzümüzü aşağıdan yukarıya doğru sıvazlayalım.

Cildi genç tutmak için doğal krem tarifi;

Tatlı Badem yağı, bal peteği 50 gr kadar her ikisini karıştırıp macun kıvamına gelinceye kadar karıştıralım. Yarım çay bardağı kadar arıtılmış su ve bunun içine de 7 damla elma sirkesi damlatıp bunu güzelce karıştıralım. Macun kıvamındaki karışımla beraber yavaş yavaş yedirelim. Benmari usulü karıştırarak eritelim. Kıvamlı hale getirip cam bir kavanoza koyup buzdolabında saklayalım. Mayonez kıvamında bir karışım olacak

Sabah akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra bunu yüzünüze, hem el sırtlarına, ham boynunuza bu kremi sürünüz.

250 gr kadar badem yağı
50 gr kadar bal mumu
Yarım çay bardağı arıtılmış su
6-7 damla elma sirkesiYorum YapınBumerang - Yazarkafe