Doğal Temizlik Malzemeleri İle Banyo, Tuvalet ve Yer Temizliği Nasıl Yapılır?

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

08 Aralık 2012 | Kategori: Genel

Tuvaleti, banyoyu, mutfağı ve evin genel tüm temizliği için bir çok temizlik malzemesi kullanıyoruz. Her yerin temizliği için ayrı bir temizlik maddesi alıyoruz. Doğal bir temizlik malzemesi olan ve hijyen sağlayan boraks ile de yer temizliği, mutfak, banyo temizliği, tuvalet temizliği gibi bir çok yerde kullanabiliyoruz.

Tuvaletteki hijyen çok önemli, alafranga tuvaletleri kullandıktan sonra sifonu çekerken kapağını kapatmak gerekiyor aksi takdirde havaya mikroplar saçılabiliyor.

Doğal Temizlik Malzemeleri İle Temizlik

Klozetteki inatçı lekeler için 1 fincan boraks, 1 fincan çamaşır sodası, 1 fincan doğal sirke, 1 fincan dövülmüş limon tuzu tüm bu malzemeleri ılık bir suda karıştırıyoruz. Bu karışım ile tuvaletinizi doğal yolla temizleyebilirsiniz. Bu karışımın içine koku vermesi için doğal esans da ekleyebilirsiniz.

Bir tuvalet fırçası ile sararan yerleri temizlemek istersek aynı karışımın içine bu defa daha az su ilave ederek daha kremsi bir karışım elde ediyoruz. Tuvalet fırçası ile birlikte güzelce ovuyoruz. Pırıl pırıl yapıyor.

Tuvalet fırçaları da mikrop saçıyor. Kullandıktan sonra yerine koyduğumuz fırça tam bir mikrop yuvası haline geliyor. Bunun için ise gene yukarıda yaptığımız karışımı kullanıyoruz. Fırça kabının içine bu karışımdan döküp bunun içinde bekletiyoruz. Bunu en geç haftada bir veya 3 günde bir değiştiriyoruz.

Boraks müthiş bir dezenfektan banyo ve küvet köşelerinde oluşan kararmaların, mantarlaşmanın önüne geçiyor.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe