Düşük Kalorili Kilo Verdiren Salata Tarifi

Bir öğünde et yediğimiz zaman diğer öğünde salata yemeye özen göstermeliyiz. Bu kilo vermek için öneriliyor ve sağlıklı beslenmek için salatanın önemli olduğu vurgulanıyor.

Düşük kalorili kilo verdiren salata için gerekli malzemeler ise şöyle;

2 kase semizotu
2 yemek kaşığı kuru dut lezzet vermek için kullanılır.
1 adet lime tipi limon
1 tatlı kaşığı pul biber
2 yemek kaşığı ceviz
2 adet haşlanmış pancar
2 yemek kaşığı kuru siyah yaban mersini
1 adet avokado (yumuşak olsun)
1 adet kivi

Avokado vücuttaki yağ sentezi artışının baskılanması için en sık kullanılan bir besindir. Semizotu, ceviz, ıspanak bu 4 besin düzenli olarak yenirse yağların sentezlenmesini engeller, kullanmasını artırır.

Hazırlanışı : Avokado ince ince doğranıp içerisine eklenecek, semizotu doğranıp  üzerine limon sıkılacak, kivi ince ince doğranıp eklenecek, ceviz konulacak, haşlanmış pancar eklenecek ayrı bir kapta marine edilen malzemeler de üzerine eklenecek

ayrı bir kapta kuru yaban mersini, taze yaban mersini, kuru dut, biraz pul biber eklenir. Sonra zeytinyağı ile marine edilecek biraz yağ ve pul biberde semizotunun üzerine dökülecek

Et, balık, tavuk, yumurta yedikten sonra diğer öğününüzde bu salatayı yiyebilirsiniz. Bir öğün bu yenilip önceden de çorba içildiğinde çok doyurucu olur.

Müthiş tarifleri ve beslenme ve zayıflama konusunda çok değerli bilgiler veren Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Selahattin Dönmez’in Melek programında verdiği düşük kalorili salata tarifidir. Bu salata tarifini kaçıranlar ve not alamayanlar için aldığımız bilgileri sizlerle paylaştık uzmanımıza bize verdiği bilgiler için teşekkür ederiz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.