Gardıroplardan Uzun Etekler Çıkıyor

Birçok kişinin tartıştığı bir konu kadınlar etek giymeli mi? Kimine göre giymeli hanım hanımcık oluyor. Kimine göre giymemeli ne münasebet erkekle eşitliği bozuyor. Bir sürü şey söyleyen var. Bence hoşlanıyorsa giymeli. Çünkü kadına çok yakışıyor. Kadın etek giydiğinde daha bir zarif oluyor. Eskiden şık yerlere giderken etek giymemek ayıptı. Çünkü kadın için şık olmanın ölçüsüydü etek. Yani etek kadının hayatında, gardırobunun tam ortasında hep vardı. Uzun zamandır arkalara unutulan etekler ortaya çıkmaya başladı. Bence çokta yerinde oldu.  Sanırım eteği arka plana itip pantolon giymeyi zıplatan neden; pantolon giymeye konulan yasaktı. Çünkü 70 lirden sonra kadın pantolon giyme hakkını söke söke aldı. Birçok evde kavga sebebi olmuştur pantolon giymek. Hala muhafazakar evlerde yasaktır pantolon. Zor elde ettiği hakkı kolayda bırakmak istemedi kadın. Tabi ki pantolonun rahatlığı da tartışma götürmez.

Her sezon moda ile değişiyor eteğin boyu. Uzun zamandır mini etek out oldu. Uzun etekler in. Özellikle sokak modası denen yeni açılımda uzun etek sık tercih edilen bir kombin oldu. Uzun etek kadını hem dişi hem entel gösteriyor. Üzerine salaş bir buluz, iri kolyeler oldu mu sana bohem tarzı. Anlayacağınız etekle kendinizi farklı hissetmek çok kolay. Kotla, yada pantolonla da çok şık olabilirsin ama herkes gibi olursun ama etekle çok başka olabilirsin. Sokakta pantolonla gezen dünya kadar kadın var hem de her yaş grubunda. Fakat etekyada elbise içinde salınan kadın sayısı çok az. Basit mantık az olan kıymetli çok olan sıradan.

Uzun bir etekle üzerine giydiğiniz ve taktığınız takılarla çok farklı tarzlara bürünmeniz mümkün.Dişi, doğal, bilgin, hanım hanımcık nasıl görünmek istersen. Uzun eteğe koyacağınız bir yırtmaç sizi dişi yapacaktır. Ya da iri takılar, sandalet, çerçeveli gözlükle bilge olursun. 90 ‘ larda Zuhal Olcay giyerdi uzun kloş etek, üzerine dar içine sokulmuş bir gömlek şehirli okuyan kadın profilini ifade ederdi. Tabi bu tarzların hepsi kişiye özel nasıl isterse kadın öyle giyinmeli. Çünkü en şık kıyafet, sizin kendinizi en rahat en güzel hissettiğiniz kıyafet.

Yazar: Emine Genç

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.