Greyfurt Maskesi Tarifi

Cildimizin güzelliği için bir çok  bitkisel maskeler doğal çözümler sunulmaktadır. Greyfurt suyu maskesi de cildimize canlılık veren bir meyvedir. Maskede kullanılan malzemelerden greyfurt’un cildi canlandırıcı özelliği var. Kil de cilde iyi gelen doğal bir üründür.

Greyfurt Maskesi Tarifi İçin Gerekli Malzemeler İse Şöyle;

*1 çay kaşığı beyaz kil,
*1 çay kaşığı greyfurt suyu,
*2 damla kayısı yağı,
*2 damla portakal yağı,
*1/2 çay kaşığı maden suyu

Greyfurt maskesinin hazırlanışı: Cam bir kabın içine 1 çay kaşığı beyaz kili koyduk, sonra üzerine 1 çay kaşığı greyfurt suyunu ilave edince kabarma olur. 2 damla kayısı ve portakal yağı eklenir. Yarım çay kaşığı da ekleyip hepsini tahta bir kaşıkla karıştırıyoruz. Maskeyi fırça ile sürüp cildinizde 5 dakika kadar beklettikten sonra Maskeyi sürdükten sonra soğuk su ile yıkayınız.

Cildinizin güzelliği için su içmek önemlidir. Bunu unutmayınız.

Hassas bir cilde sahipseniz veya greyfurt suyuna karşı alerjiniz varsa maskeyi yapmayınız. Alerjiniz olduğunu bileğinize bir miktar maskeden sürüp 5 dakika bekleyerek de anlayabilirsiniz. Eğer kızarık oluşuyorsa alerjiniz var demektir bu durumda maskeyi uygulamayınız.

canlandırıcı maske, Dr. Feridun Kunak Show, greyfurt, greyfurt maskesi, greyfurt maskesi nasıl yapılır, greyfurt suyu maskesi, serap kunak greyfurt maskesi

Greyfurt maskesi Serap Kunak tarafından 11 Aralık 2012 de Dr. Feridun Kunak Show da verilmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*