İlk Buluşmada Nasıl Giyinmeli?

İlk buluşmada giyilecek kıyafet tam bir karın ağrısıdır. Ağzına kadar dolu gardırop size yetmez. Her giydiğinizi yakıştırmaz, acaba şunu giysem daha iyimi olur diyerek zamanı hızla tüketiriz. Bir de bakmışsınız ki gardıroptaki tüm kıyafetler denenmiş ama siz hala doğru kıyafeti bulamamışsınız. Tabi bu duruma paralel saç da makyaj da yapılamamış olur. Hayatınızın randevusuna az bir vakit kala siz yay gibi gergin olursunuz. Oysa belli detayları dikkate alıp, kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafet size en yakışan kıyafet olacaktır. Nasıl mı?

14

Giyeceğiniz kıyafeti belirlerken dikkate alacağınız en belirleyici unsur buluşma saati ve buluşacağınız mekân. Buluşma gündüz saatlerinde ise mekân çok önemli değil, daha rahat, spor bir o kadar da şık kıyafetler tercih edilmeli. Karşı tarafa vereceğiniz mesaj net olmalı. Ayna karşısında çok zaman harcamadan böyle şık olabiliyorum. Bu rahatlık ve şıklık sana değil bana özel. Bu mesajı vermek için, tarz bir Jean seçin, üzerine beyaz yada pudra gibi sizi doğal gösterecek bir bluz giyin ve üzerine spor keten bir ceket alın. Ayakkabı tercihiniz topukludan yana olsun. Ayakkabı ile zıt bir renk spor çanta kullanın. Saçınız açık olabilir. Toplamak istiyorsanız, dağınık öylesine tutturulmuş gibi görünen bir topuz olsun. Makyajınız, gözleri ve dudakları ön plana çıkaran hafif, soft renklerle yapılmış bir makyaj olsun. Güneş gözlüğünüzü sakın unutmayın çünkü kadını da erkeği de çok havalı gösteren bir aksesuar.

3

Buluşma gündüz değil, akşam ise, sizi tüm çekiciliğiniz ile ön plana çıkaracak siyah bir elbise olsun. Altına şık topuklu bir ayakkabı tercih edin yanınıza küçük bir el çantası alın. Makyajınız gece buluşmasını kaldıracak bir sadelikte olsun. İki tarz kıyafet içinde takı tercihiniz önemli. Modası geçmiş takılar değil, son zamanların en çok tercih götüren takıları olsun.

2

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.