Kadın ve Erkeğin Hayat Dansı

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

28 Haziran 2014 | Kategori: Aşk ve İlişkiler, Evlilik, Yaşam

Sponsorlu Bağlantılar

Asırların muhteşem düetidir kadın ve erkeğin” Hayat Dansı”. Bu dansta erkek kadının, kadın erkeğin ayağına bastığını iddia eder. Fakat kimse tam olarak bilmez bu dansın ahengini kim bozuyor. Tam olarak bu sorunun cevabını bilen yok. Ama yakın bir zamanda, ABD Ulusal Bilimler Akademisi ‘de yapılan bir araştırmaya göre; kadınlarda iki beyin yarım küresi arasında iletişimin, erkeklerde ise yarım kürelerin kendi içerisindeki iletişimin daha fazla olduğu tespit edildi. Bu anatomik farklılığın, kadın ve erkekler arasında sık belirtilen değişik özellikleri açıklayabileceği ifade edildi. Erkeklerde kısa mesafeli daha çok bağlantı varken, araştırmacılar kadın beyninde, özellikle iki beyin yarım küresi arasında, daha uzun sinir bağlantıları olduğunu açıkladı.

Buradan yola çıkacak olursak kadınların kavga sırasında hiç alakasız bir konuya pat diye nasıl atladığını, bir söz ya da bakışı nasıl değişik konulara bağladığını anlamış oluyoruz. Çünkü erkeğin bağlantıları orda kesiliyor. Erkek yaşıyor ve anında bitiriyor. Kadın ise depoluyor. Tüm yaşananları denizci düğümü ile oradan oraya bağlayarak gerçeğe ulaşmaya çalışıyor. Erkek için kabus olan kadın hard diskinin o kadar büyük olması. Bu büyüklük ipin uzunluğundan olsa gerek!

Hiç merak etmediniz mi erkekler bir kadının peşinden koşar, kadın nazlanır, erkek yine koşar, sonra bir bakmışsınız kadın aşık olmuş ve koskoca bir ömrü kadın erkeğin o ilk yıllarda nasıl peşinden koştuğunu anlatarak geçirmiş. Birlikteliklerini bu anılarla beslemiş. Erkeğin tüm odunluklarını ”ama eskiden diyerek…” örtmüş olur.

Erkekle kırk yıl dans eden kadın, gözleri kapalı bir şekilde ilk dans ederken giydiği kıyafetin rengini, o zamanlar belinin nasıl ince olduğunu düşünürken erkek bir saat sonraki maçı izlemenin hesabını yapar. Yani erkek kadının dünyaya açılan koca penceresinde kendine minik bir cam seçer sadece önündeki bahçeyi izler. Kadınsa kocaman camından tüm alemi dikizler.

Yazar: Emine AçıcıYorum YapınBumerang - Yazarkafe