Kemik Erimesi ve Romatizma İçin Doğal Karışım

Kemik erimesi ve romatizma için Kimyager Şems Arslan tarafından önerilen doğal kremin tarifidir.

Kemik Erimesi ve Romatizma İçin Doğal Karışım

1 bardak kaynar su
2 kaşık defne yağı ispirtosu
2 kaşık leylak ispirtosu

Yapılışı

Önce defne yaprağı ve leylak ispirtosu hazırlanır.

Defne yaprağı ispirtosu için; 1 büyük bardak kolonya ve 1 bardak defne yaprağını kavanoza koyup karanlık bir yerde 1 hafta bekletin.
Leylak ispirtosu için; 1 büyük bardak kolonyaya ve 1 bardak leylak çiçeği kavanoza koyup karanlık bir yerde 1 hafta bekletin.

Cam bir kasenin içine hazırlanan defne yaprağı yaprağı ispirtosundan 2 kaşık, leylak ispirtosundan da 2 kaşık eklenir. Üzerine de bira su eklenip karıştırılır. Pamuk bu karışıma batırılır. Diz kapağına konulup üzeri buzdolabı poşeti ile kapatılır. Üzerinde büyükçe bir pamuk konulup etrafı sargı bezi ile fazla sıkmadan sarılır.

Sabah ve akşam ağrıyan bölgeye uygulanan bu karışım 1-2 saat tutulur. Eğer alışılır ve faydası görülürse akşamdan hazırlanıp sabaha kadar bekletilebilir.

Kemik erimesi ve romatizma için anlatılan bu karışım bu konuyu arayanları bilgilendirmek için derlenerek anlatılmıştır. Defne yaprağı ile ilgili yaptığım araştırmaya göre defne yaprağının romatizma ağrılarına iyi gelebileceği bildirilmektedir.

Uyarılar:

Hassas ve alerjik bir cilde sahipseniz yapmayınız. Açık yaralara uygulamayınız.

Şikayetleriniz için önce lütfen doktorunuza danışınız. Bu yazı bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. Hastalıkların teşhis ve tedavisi doktorların gözetiminde ve bilgisinde olmalıdır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.