Kilo Vermek İstiyorsunuz Ama Veremiyormusunuz?

Uzmanlar tarafından yapılan bir açıklamaya göre, kilo vermenin bir yaşı var; bu yaş sınırını geçenlerin ise kilo vermeleri, sandığınızdan çok daha zor…Kimi insanlar, kilo vermenin çok zor olduğunu ve hatta imkansız olduğunu söylüyorlar. Bunu söyleyenlere ise, bir kısım insanın cevabı, iradesine hakim olamamakla kilo vermek arasında, doğru bir orantı olduğu yönünde yoğunlaşıyor.

kilo veremiyorum

Peki gerçekten de, uzmanlar ne derse desin ve kişiler de ne kadar diyet yaparsa yapsın, neden kilo veremiyorlar bunu hiç düşündünüz mü? Yapılan araştırmalar, bu konunun direk yaş ile ilgili olduğunu ortaya koyuyor. Ve bu yaşın 28 olduğu belirtiliyor… 28 yaşından büyük olan kişilerin kilo vermeleri zor; çünkü bu kişilerin vücutları kendilerini daha geç yeniliyor; ve metabolizma yavaş çalışmaya başlıyor.

Oysa ki kilo vermek, özellikle bayanlar için oldukça büyük önem taşıyor. Bir bayan kilo veremezse, denize girmek için gittiği plajda rahat dolaşamıyor. İstediği kıyafetlerin içine istediği gibi sığamıyor, aynaya baktığında görmek istediği görüntü ise, kendisi değil de bir başkası gibi duruyor… Bu nedenlerden dolayı da bayanların, bir zaman diliminde, illa ki kilo vermeye ihtiyaçları oluyor.

Ancak, uzmanların görüşleri net: kilo vermek 28 yaşından sonra, tahmin edildiği kadar kolay olamayabiliyor… Bu nedenle de, alınan kilonun verilmesi zor ise, yapılabilecek tek bir alternatif kalıyor geriye: o da, kilo almamak… Kilo almamak için ise, yediğiniz içtiğiniz şeylere çok özen göstermeniz gerekiyor. Biliyorsunuz, vücuda yerleşen yağların, vücuttan çıkıp gitmeleri bir hayli zor oluyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*