Mavi Taşlı Yüzüklerin Faydaları

Günümüzde taşlı, pırlantalı yüzükler, çok tercih ediliyor. Ancak özellikle mavi, pembe, kırmızı renk taşlı yüzükler daha fazla tercih edilmektedir. Bu gün sizinle mavi taşlı yüzüklerin faydalarını paylaşacağım. Mavi taşlı, vücuda faydalı ve değerli olan taşlarla yapılan yüzükler ışıltısıyla da biz bayanları büyülüyor. Topaz, akik, kalsedon, turkuaz gibi değeli taşlarla yapılan, mavi taşlı yüzük modelleri içinden hangisi sizin taşınız, hangisi sizin yüzüğünüz olacak bakalım.

Topaz Taşlı Yüzük: Topaz taşı çeşitli renklerde bulunur. Şeffaf veya yarı şeffaf olabilir. En çok beğenilen ve yaygın kullanılan ise mavi topazdır. En güçlü ve kudretli taşlardan biri olan topaz taşı birçok hastalığa da iyi gelmektedir. Bu yüzden topaz taşı çok değerli taşlardan biri haline gelmiştir. Topaz taşının, manevi anlamda bolluğu yani bereketi getireceğine inanılır. Topaz, genellikle “Bereket Taşı” olarak da bilinir.

Topaz taşlı yüzükler âşıkların arasını düzeltir. Kişinin sanatsal yönlerini açığa çıkarır, zihni sakinleştirir, bedeni gevşetir. “Aşk Taşı” da denilen topazın, iki âşık arasına girebilecek bir soğukluktan koruduğuna da inanılır.

Akik Taşlı Yüzük: Mavi renkli olan akik taşları nazara karşı etkilidir. Ayrıca; sadece rengiyle bile kişinin içini ferahlatan mavi akik, konuşma güçlüğü çekenlere de iyi gelir. Akik taşlı yüzük kendine güvenin artması için de kullanılır. Mavi akik taşı; sosyal ortamlarda gereksinim duyulan serinkanlılık ve özgüven duygularını da güçlendirir. Belirli bir konuya yoğunlaşmaya ve konuşmaya yardımcı olur. Sinirleri yatıştırır ve toplum önünde yapılacak konuşmalarda yaşanan heyecanı giderir.

Kalsedon Taşlı Yüzük: Duygusal anlamda dengeyi, canlığı, dayanıklılığı, kan dolaşımını ve enerjiyi düzenler; büyüme hızını, yaşam doluluğu, şevketi, neşeyi ve arkadaşlık duygusunu artırır. Mavi renkli kalsedon taşı, kişilerin arasındaki kardeşlik bağlarını da güçlendirir. Mavi kalsedon taşlı yüzükler yardımseverlik, cömertlik ve ileri görüşlülük sağlar. Bu taş aynı zamanda iyimserlik ve iyi dilekleri sembolize eder. Cömertliği, hassaslığı, anlayışı arttırır. Koruyucu özellikleri dolayısıyla nazara karşı da kullanılabilecek bir taştır. Negatif enerjiye engeller. Düşünce yeteneğini kuvvetlendirir, iyi konuşmayı sağlar. Değişiklikler karşısındaki adaptasyonu kolaylaştırır. Zihinsel, duygusal ve ruhsal dengeleyicidir.

 

Turkuaz Taşlı Yüzük: Diğer adı firuze olan turkuaz taşı çok değerli ve sevilen taşlar arasındadır. Çok değerli ve biraz da pahalı bir taştır. Piyasada sahtelerine çok rastlanır. Turkuazın nazara karşı koruduğu düşünülmektedir. Takı olarak bayanların çok kullandıkları taşlar arasındadır. Turkuaz taşlı yüzükler çiftler arasında barışın taşı olarak bilinir. Turkuaz, gümüş ile birlikte kullanıldığında, dengeyi artırdığı bilinir. Kişilere dinginlik verir ve kaygıları yok eder. Rengi ve yüksek enerjisi sayesinde kederli durumları bertaraf eder ve huzur verir. Özellikle bayanlarda yüzük, kolye, bileklik ve küpe olarak çok fazla kullanılır. Tansiyonu da düzenleyici etkisi vardır. Daha çok gümüş ile süslenerek takı haline getirilir ve çok rahatlatıcıdır.

Her taş rengi ve enerjisi ile kullanan kişiye ayrı bir kimlik kazandırarak ayrı bir enerji verir.

Sevgi ve Pozitif Enerji ile Kalın…

Yeşim Çelik

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*