Alkali Su Nedir? Alkali Su Nasıl Hazırlanır?

Alkali su yenilerde çılgın gibi yayılan bir yöntem. Vücudun alkali seviyesini yükseltirsek, bu sayede yağ yakımı hızlanır. Bu aralar alkali ile ilgili bildiğimiz en iyi şey bu. Gerçek mantığı vücudun asidik yönünü alkalik yöne çevirmek. Bu dönüşümün tek faydası zayıflamak değil. Yüksek oranda asidik içeren gıdalar tüketmek insan vücudunda uyuşukluk ve yorgunluk yaratıyor. Depresyon, aşırı hassasiyet, mide ağrısı ve yanma gibi sıkıntılar baş gösteriyor. Yorgunluk yüzünden bırakın spor yapmayı yürümek bile istemiyorsunuz. Bir bakmışız en ufak mesafeler için bile araba kullanan, asansör kullanan biri haline dönüşmüşüz. Bunlar, kolay hastalanmanıza, bağışıklık sisteminizin sarsılmasına neden oluyor.

karbonatli suKirli hava, kirli ve sağlıksız su, gazlı içecekler, raf ömrünün uzaması için çeşitli şekillerde işlenmiş gıdalar, yanık yağlar(kızartmalar), genetiğiyle oynanmış gıdalar, stres, üzüntü, öfke, korku,affedememe vb. olumsuz duygular hücrelerimizde oksitlenmeye, bozulmaya neden olur. Böylece hastalıklar oluşur.

Oksitlenmeyi tersine çevirdiğimizde yani vücudumuzu alkali hale getirdiğimizde ise hastalıklarımızdan da yavaş yavaş kurtuluruz.

Asittik gıdalar kilo alımına adeta davetiye çıkartıyor. Börek, makarna, kek, pasta, şerbetli tatlılar gibi yüksek oranda karbonhidrat içeren gıdalar aşırı tüketildiği takdirde yağ asidi üretimi artarak vücudun belli bölgelerde depolanmasına sebep oluyor. Karın, göbek, kalça yaylanması hızlı bir şekilde artıyor.

Asidik besin hiç mi tüketmeyeceğiz? Vücudumuza zararlı mı? Asidik besinler faydalı olsa da vücutta ortaya çıkardığı asit nedeni ile zarara dönüşebiliyor. Bu nedenle alkali seviyesini yükseltip asidik gıdaların zararlarını ortadan kaldırabiliriz.

Asidik besinler

Süt ürünleri, kümes hayvanları, yumurta, beyaz un ve şeker, ketçap, hardal, mayonez, tatlı,  gazlı içecekler, fazla miktarda kahve ve siyah çay, alkol, cips gibi yiyecekler.

Dikkat ederseniz bu besinlerin içinde insan sağlığı için önemli tüketmek zorunda olduklarımızda var. Alkali suyu şöyle nitelendirebiliriz. Kabın dibini temizlememize yardım eden özel bir temizlik aracı gibi.

Alkali besinler

Buğday çimi, salatalık, zencefil, zerdeçal, hindibağı, ıspanak, kırmızı ve kara turp, soya filizi, brokoli, pazı, kuşkonmaz, soya, ısırgan otu, çörek otu, karbonat, nane, hurma, zeytinyağı, fındık yağı, işlenmemiş doğal tuz.

En önemlisi tükettiğimiz su, kullanacağımız alkali (eczanelerde satılan)Ph seviyesini 10 çıkarmaya yardımcı olacaktır. Alkali suyu doğal yollardan da temin edebiliriz. Evde basit bir şekilde hazırlayabilirsiniz. 1 litre suya 1 çay kaşığı katacağımız İngiliz karbonatı ihtiyacımız olan alkali suyu temin etmemizi sağlayacaktır. Günde bu şekilde 2 litre suyu tüketebilirsiniz. Bu ihtiyacınız olan Ph seviyesini ayarlayacaktır.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*