Sıkıştırılmış Pudra ve Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Makyajda pudralar önemli bir malzemedir. Pudra seçimi yaparken özellikle renk tonunu eşitlemek parlamayı önlemek ve kusurları kapatmak için sıkıştırılmış pudra seçimi yapmanız gerekmektedir. Sıkıştırılmış pudralar içeriği geniş pigmentlere sahip olması ve su bazlı olmaması nedeni ile ciltte kusurları çok daha iyi kapatmaktadır. Mineralli sıkıştırılmış pudralarda oldukça faydalı olup ciltte herhangi bir olumsuz sonuç yaratmaz. Sıkıştırılmış pudralarda renk seçimleri özellikle bej koyu bej açık bej olmak üzere kategorileri bulunan renk seçimlerine sahiptir. Sıkıştırılmış pudralarda özellikle ciltteki koyu renklerin renk eşitsizliklerinin sivilce veye akne problemlerinin örtülmesi sağlanabilmekle birlikte bronz sıkıştırılmış pudralar ile de yaz aylarında oldukça hoş bir görünüm içinde olabilirsiniz. Pudraların en iyi kullanım biçimi fırça ile sürülüyor olmasından kaynaklanır. Bir pudra fırçası ile cildinizdeki tonu çok iyi eşitleyebilir ve kusurları örterek pürüzsüz bir tene sahip olabilirsiniz. Pudra seçiminde özellikle renk seçimi yaparken cilt tonunuzun bir ton koyusu veya natürel tonlarda bir renk seçimi yaparsanız daha doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz.

fondöten seçimi

FONDÖTEN SEÇİMİ

Fondöten seçimi yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken husus cildinizin hava almasını sağlayacak bir fondötendir. Dolayısı ile su bazlı fondötenler hava geçirmesinden dolayı cilt için en çok ideal bir makyaj malzemesidir.

Fondöten seçimi yaparken birçok çeşit görebilirsiniz. Likit fondötenler, yağsız fondötenleri, su bazlı fondötenler, pata krem fondötenler, köpük fondötenler gibi birçok seçeneği olan fondöten çeşidinin arasında sizin cildinize en uygun olan ürün hangisi bu sizin cildinizin yapısı ile alakalı bir durumdur. Fondöten seçiminde öncelikle renk tonunuzun en iyi şekilde gerçekleşmesi için bir baz uygulayabilir ve daha sonrasında fondöteninizi sürebilirsiniz. Fondöten seçiminde öncelikle renginize yakın natürel tonlarda bir seçim yaparsanız cildinizin daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Yağsız fondötenler ciltte kaşıntı veya alerjik bir reaksiyon oluşturmaz. Ancak cildiniz hassas bir cilt ise fondöten kullanmamanız cildinizin sağlığı için çok daha faydalı olacaktır. Fondöten renkleri arasında natürel bej renkler hassas ciltli kişilerde çok daha iyi durmakta ve doğal bir görünüm sağlamaktadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir