Sınavdan Bir Gün Önce Yapılması Gerekenler

Sinav Öncesi Neler Yapilmali

Sınava neredeyse 1 günden az bir süre kaldı ise bu saatten sonra artık öncelikle ders çalışmayı bırakmalarında fayda var ne kadar çok çalışırlarsa çalışmaya çalışırlarsa konu çalışmak isterlerse bilmedikleri konularla karşılaşırlarsa paniklerini artırırlar ve ben sınavda yapamayacağım çünkü bu konuyuda bilmiyorum gibi kendi güvenlerini düşürebilirler özgüven düştüğünde de ertesi gün sınavdaki performansları da düşecektir. Bu nedenle artık son gün geldiğinde bu saatten sonra yapacağınız en önemli şey açık havaya çıkmak bol yürüyüş, temiz hava sakinlik ve rahatlama çok kalabalık yerlerde dolaşmamak çok fazla hani kendiniz yormamanızda fayda vardır. Öncelikle bunları yapmanız gerekiyor.

Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler, Sınavdan Bir Gün Öncesi Yapılması Gerekenler, Sınav Sabahı Nasıl Kahvaltı Yapılır, Sınav Öncesi Ne Yemeliyiz, Sınav Öncesi Ne Yemeliyiz, Sinav Öncesi Neler Yapilmali, Sinav Öncesi Neler Yenmeli
Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler, Sınavdan Bir Gün Öncesi Yapılması Gerekenler, Sınav Sabahı Nasıl Kahvaltı Yapılır, Sınav Öncesi Ne Yemeliyiz, Sınav Öncesi Ne Yemeliyiz, Sinav Öncesi Neler Yapilmali, Sinav Öncesi Neler Yenmeli

Sınavdan Bir Gün Öncesi Yapılması Gerekenler

Sınav öncesi de erken yatmamız gereltiğini bilir bu nedenle erken yatarız bazılarımız yatağın içinde dönüp durur ve uykumuz gelmez bir şekilde uyuyamazlar uyuyamadıklarında yarın kalkamayacağım kalksam da sınavda başarılı olamayacağım çünkü uykusuz kalacağım sınavda uyuyacağım gibi düşüncelere kapılırlar fakat şöyle Bir şey var bunu unutmamak lazım hepimiz biliriz ki kaygı kişiyi tetik de tutar ve kişi uyuyamaz eğer aşırı kaygılı ise sınavda hepimiz için kaygıyı artıran bir durumdur. Çocuklar ne kadar uykusuz kalırsa kalsın sınavda kaygıları yüksek olacağı için uyuya kalmayacaklardır. Bu nedenle gece o sıkıntılarını artırdıkça ertesi gün sınavda başarılı olamayacağım kaygısı arttıkça dolayısı ile uyuyamayacaklar bunun için her zaman yattığınız saatte eğer makul bir saatte yatıyorsanız aynı saatte yatmanız da fayda var. Yatağa yattığımızda uykunuz yoksa uyumak için kendi kendinize çaba harcayıp yatak da dönüp durmayınız ne kadar uyumak için uğraşır ve dönüp durursanız o kadar da uyuyamazsınız. Bunun için hemen yataktan kalkıp uykunuzu getirecek bir aktivite ile uğraşınız televizyon izlemek değil bu bilgisayar değil en ideali kitap okumaktır. Kitap okuduğunuz da çok daha fazla uykunuz gelecektir. Eğer halen uyuyamıyorsanız bunu kendinize aşırı sıkıntı yapmayıda bırakmanızda fayda vardır. Söylediğimiz gibi kaygı kişiyi her zaman tetikde tutar ve uyumamasını sağlar. Uyku için aileninde çocuğa çok fazla baskı yapmaması lazım.

Sınav Sabahı Nasıl Kahvaltı Yapılır?

Akşam bir şekilde uyudunuz ve sabah sınava gideceksiniz sabah kahvaltısında neler yemelisiniz sorusuna ise şöyle yanıt verebiliriz. Tabi çok iyi beslenelim ki sınavda zihnimiz açılsın diye bir düşünce vardır. Fakat çok iyi beslenme 1 günde olmayacaktır. Sınav öncesinde her zamanki gibi aşırı olmayacak şekilde yani normalde yediğinizden çok daha ağır, yağlı yiyecekler yememesinde ailelerinde bu konuda baskı yapmamalarında fayda var normal şartlarda balını, peynirini, zeytinini kahvaltıda ne yeniyorsa Ya da çayını içip meyve suyunu da içip normal sınırlarda beslenip kahvaltısını yapıp sınava gitmesinde fayda var herşeyin aşırısı zarar ailelerde buna aman çocuğum çok ye acıkma düşüncesi zaten çocuk acıkmayacaktır sınavda o kadar kaygılı olacak ki bu kaygı doğal bir duygudur. Bu kaygı bizi sabah kaldırıyor, uyandırıyor işe gitmemizi sağlıyor Ya da sınava gitmemizi ders çalışmamızı sağlıyor fakat bunun aşırısı zarardır. Bunun içinde ailelerin ve çocukların bunu birlikte aşması gerekiyor.

Öncelikle sınavların hayatın bir sonu olmadığını bu sınav olmasa da bu sınav başarılmasa da bir sürü bunu altarnatifinin olabileceği bilmelerinde fayda var. Bu sınavı yaşamın bir dönüm noktası olarak görmüyor olmak sadece elimden gelenin en iyisini yapıyor olmak ben çalıştım en iyisini yapıyorum zaten bundan daha iyisini yapabilseydim yapardım düşüncesi ile sınava girmenizde fayda vardır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.