Yılbaşında Eğlenmek İçin Neler Yapılabilir?

Yeni yıl neden bu kadar heyecan verir? Cevabı basit aslında her yeni başlangıç gibi yeni yılda umut, merak içerir. Umut ederiz her şeyin güzel olacağına dair. Yeni bir kitaba başlarken, yeni bir deftere geçerken bile insanın içini bir heyecan ferahlık kaplar. Kendimize tutulacak tutulamayacak bir sürü sözler veririz. Yeni yıl bu duyguların daha güçlü halini barındırır. Geçen yılda yaşadığımız tüm hayal kırıklarına veda edip, umut etmeye başladığımız bu günün gelişini güzel selamlamak gerekmez mi? sevdiklerinize küçük hediyeler alarak, kendiniz için ihtiyaca yönelik olmayan sadece sizi şımartacak, partnerinizi mutlu edecek bir hediye olabilirsiniz.

Yeni yılda neler yapabiliriz? Birçok alternatif var. Önce modumuzu belirlememiz gerekiyor. Yeni yıla nasıl girmek istiyoruz? Neler yapmak istiyoruz? Maddi sınırlarımızı çizip tercihi yapmamız gerekiyor. Sakin bir başlangıç, evde kalıp meşhur PTT (Pijama, Terlik, Televizyon) üçlüsünden geçiyor. Güzel bir alışveriş yapıp, özenli bir akşam yemeği ve yemek sonrası kuruyemiş ve çeşitli abur cuburlarla kendinizi şımartabilirsiniz. Uzun oturur ( ayakları uzatarak oturma) televizyon keyfi yapar. Aldığınız bilete ne çıktı diye noter bekler, hatta ev halkı ile bir tombala atabilirsiniz. Gece yarısı geçince güzel bir film ile yeni yılı karşılayabilirsiniz. Bu organizasyonun getirisi daha fazla keyif, maliyeti de daha az eğlence. Ertesi gün baş ağrısı çekmeden uyanıp, harika bir yeni yıl kahvaltısı yapmak ve tabi ki daha fazla ekonomi.

yilbasi ev partisi

Bir tık daha eğlence dozu artırmak istiyorsanız sevdiğiniz dostlarınızla bir ev partisi yapıla bilinirsiniz. Seri ve pratik bir organizasyonla çok yorulmadan dozunda bir eğlence ile yeni yıl kutlaması yapıla bilinir. Arkadaşlarınızla anlaşıp herkesin bir çeşit yiyecek getirdiği bir kutlama ev sahibini çok yormadan keyifli bir akşam geçirmenizi sağlayacaktır. Burada sağlam bir iş bölümü yapmanız faydalı olacaktır. Yeni yıla girdikten sonra şişe çevirip, birbirinize geçmiş yılın pişmanlıklarını, en mutlu anları sorup eski yılın muhasebesi yapıla bilinir. Bu oyun insanı yüklerinden arındıran güzel bir oyun. (güvenilir dostlarla oynanması gereken bir oyun)

Çılgınlar gibi eylenmek istiyorum diyorsanız, sokak partilerine katılıp hiç tanımadığınız insanların içine karışabilirsiniz. Bu size yeni bir yılda yeni insanlar tanıma fırsatı sunacaktır. Ayrıca sizi tanımayan insanların arasında kopmak daha kolay olur. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi büyük şehirlerde meşhur meydanlarda yapılan çılgınlık sınırı yüksek partiler. Bu partilerde tüm yılın yorgunluğu, kızgınlığı ile meydanda vedalaşılır, yüklerinizden kurtulmuş bir şekilde gece yarısından sonra eve dönersiniz. Böyle bir eğlencenin maddi maliyeti fazla tutmaz ama sokakta olmanın, alkol sınırını erken aşmış taşkın insanlarla karşılaşma riskinin unutulmaması gerekiyor.

Daha kontrollü bir eğlence istiyorsanız. Dışarda bir mekân seçerek kutlama yapabilirsiniz. Bu yelpaze ekonomik gücünüze göre genişler ve daralır. Parasal sınırı olmayan kişiler için tüm şehirlerin otellerinde sanatçıların da sahne aldığı programlar mevcut. Yılbaşı ile bütünleşmiş sanatçılar ve çıktıkları mekânlar var. Yılbaşı programı için tercih edilen yerlerin başında Kıbrıs otelleri geliyor. Tabi ki bu tercih ekonomik olmaya çalışanların seçeneklerinde bile yer alamaz. Ama dışarda kutlama yapılacak tek yer oteller değil, bunlar içinde de daha ekonomik özellikle gençlere yönelik mekânlar var. Bu mekânlar genelde bar hatta kafe tarzı yerler. Önceden belirlenmiş bir fix menü ücreti ile sabaha kadar eylenebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.