Ispanak Salatası Tarifi, Narlı, Bulgurlu Ispanak Salatası Nasıl Yapılır?

Ispanağın yemeği yapıldığı gibi salatası da yapılabilir. Şuan ıspanağın da mevsimi ıspanaktan sağlıklı ve lezzetli bir salata yapabiliriz. Kalori bakımından da son derece düşük kaloriye sahip bu salatayı diyet yapanlar, sağlıklı beslenmek isteyenler tüketebilirler.

Gerekli Malzemeler:

Yarım kilo ıspanağı ince ince tahta bir bıçakla doğruyoruz. Tahta bıçağınız yoksa elinizlede koparabilirsiniz. Cam derin bir kasenin içine ıspanağı boşaltıyoruz. Yarım çay bardağı haşlanmış ince bulgur onuda ıspanağın üzerine ekliyoruz.

Üzerine eklenecek sosu hazırlamak için ise 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı nar ekşisi ve 5 çorba kaşığı yoğurt suyu, yarım limonun kabuğunu küçük küçük doğrayıp onuda ekleriz. 1 çay kaşığı da tuz katıyoruz. Hepsini karıştırıyoruz.

Hazırladığımız sosu ıspanak ve bulgurun üzerine sosu döküp tahta kaşıkla karıştırıyoruz. Üzerine şam fısıtığı tozu, ceviz veya badem de koyulabilir. Yarım narın taneleri de ekleniyor. Nar bu salataya renk veriyor hem ayrı bir lezzet katıyor.

Afiyet Olsun.

bulgurlu ıspanak salatası, ıspanak salatası, ıspanak salatası narlı, ıspanak salatası nasıl yapılır, ıspanak salatası tarifi, salata tarifleri, salatalar

Yeşil yapraklı sebzeleri doğrarken çelik bıçak kullanırsak çelik metali ile yeşil sebzeler etkileşiyor dolayısı ile sebzelerin besin değerinde eksilme oluyor.

Ispanak ve ince bulgurun bir araya geldiği nar ile renklendirildiği sağlıklı ve lezzetli Ispanaklı Salata Tarifi Serap Kunak tarafından 4.12.2012 de verilmiştir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir